Березняківська громада

до рішення виконавчого комітету
сільської ради від 25.09.2007 №46

СКЛАД
групи з питань захисту прав споживачів

1. Литвин Тетяна Дмитрівна - керівник групи, завідувач ФАПу
  2. Шеремет Лариса Григорівна - член групи, вчитель з/о школи
  3. Пухна Вікторія Олександрівна - член групи, спеціаліст землевпорядник сільської ради

Секретар сільської ради ______________ Н.А.Срібна

ПРОГРАМА

захисту прав споживачів

на 2012-2016 роки

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Становлення цивілізованих взаємовідносин між учасниками споживчого ринку, задоволення потреб споживачів у товарах і послугах має здійснюватись на основі безумовного додержання вимог щодо їх якості, безпеки та гарантованого рівня споживання, постійного цілеспрямованого контролю за цим процесом з боку держави.

При постійному зростанні обсягів споживання та насичення ринку продовольчими і промисловими товарами, у тому числі іноземного виробництва, ще гостріше постає питання забезпечення їх відповідності вимогам щодо якості та безпеки.

Впродовж 2011 року районною санітарно-епідеміологічною службою  неодноразово здійснялися перевірки закладів торгівлі села. Виявлялися порушення  санітарного законодавства з боку об’єктів господарювання, основні з них це порушення умов зберігання товару та недоброякісні харчові продукти.

З приватними підприємцями, які здійснюють підприємницьку діяльність з реалізації продуктів  харчування, проведено співбесіду щодо створення соціальних кошиків для малозабезпечених верств населення, щодо недопущення стихійної торгівлі, щодо дотримання вимог законодавства про охорону праці та електробезпеки, податкового законодавства.

Проведено моніторинг цін на основні продукти харчування, та проведено  роз’яснювальну роботу із суб’єктами підприємницької діяльності по даному питанню.

Програма захисту прав споживачів на 2012-2016 роки (далі - Програма) спрямована на удосконалення регулювання відносин на споживчому ринку  між споживачами товарів, робіт, послуг і виробниками, продавцями та визначення механізму реалізації заходів щодо захисту їх прав.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Основною метою Програми є комплексне розв'язання проблем, які існують на споживчому ринку, та захист інтересів і прав громадян як споживачів товарів, робіт, і послуг, що може бути досягнуто шляхом підвищення  рівня  інформованості  та  правової  обізнаності  споживачів стосовно реалізації і захисту їх прав.

Завданнями Програми є:

забезпечення наповнення магазинів якісними товарами народного споживання, впровадження систем їх якості та безпеки;

активізація діяльності органів державного контролю і нагляду, виконкому сільської ради, щодо захисту прав споживачів від насичення споживчого ринку неякісними та небезпечними товарами і послугами;

сприяння розвитку громадського руху споживачів;

забезпечення об'єктивної, доступної та своєчасної інформації про товари, роботи, послуги, що реалізуються;

вдосконалення контролю за станом якості та безпечності продукції.

Заходи щодо виконання Програми наведено у додатку.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Реалізація заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету сільської  ради.

ПРОГНОЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Виконання Програми дасть змогу:

• активізувати роботу виконкому сільської ради щодо забезпечення захисту прав споживачів на території села;
  • наповнити споживчий ринок населеного пункту більш якісними та безпечними товарами, послугами;
  • підвищити рівень поінформованості населення села щодо положень законодавства про захист прав споживачів, якість та безпеку товарів.

Сільський голова                                                                  Н.В.Гончаренко

ЗАХОДИ

щодо виконання Програми захисту

прав споживачів на 2012-2016 роки

Зміст заходу

1

Створити відповідну групу або визначити окремих осіб з питань забезпечення захисту прав споживачів.

2

Сприяти створенню в районі громадських організацій з питань захисту прав споживачів

3

Розробляти та затверджувати в установленому порядку плани спільних дій органів державного контролю і нагляду в частині захисту прав споживачів

4

Щорічно при формуванні відповідних бюджетів розглядати питання про виділення коштів для відбору зразків на проведення випробувань харчової продукції з метою визначення її відповідності вимогам чинних нормативних документів та упередження надходження неякісних товарів для харчування дітей в дошкільному навчальному закладі.

5

Сприяти в проведенні перевірок закладу освіти, дитячого закладу, закладів торгівлі та громадського харчування щодо якості та безпеки продукції харчування.

6

Вжити заходів щодо упорядкування "вуличної"" торгівлі відповідно до встановлених правил і технологічних вимог стосовно продажу товарів через дрібно роздрібну, пересувну та виїзну мережі

7

Здійснювати інформаційно-просвітницьку роботу серед населення села щодо роз'яснення норм і положень законодавства  з  питань  захисту  прав  споживачів, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

8

Проводити наради за участю  виконкому сільської  ради та суб'єктів підприємницької діяльності з питань захисту прав споживачів

Секретар сільської ради                                              Н.А.Срібна